Szexi közgazdaságtan

Innen: Rajk László Szakkollégium

Szexi közgazdaságtan egy 2013-ban indult rajkos kezdeményezés, a közgazdaságtan mint tudomány népszerűsítését tűzte ki céljául értelmiségi, de más területtel foglalkozó rétegek számára. Elsősorban blogolás, konferenciaszervezés és kiadványkészítés tartozott egyes pontokon a tevékenységi körébe.

Éves értékelések

2017

A Szexi Közgazdaságtan blog a második félév során a meglévők felpörgetésén túl új kommunikációs csatornákat nyitott mind a kollégium, mind a külvilág felé. A munkát a csapat 11 taggal kezdte meg, így jelentősen bővültek a rendelkezésre álló erőforrások és az alapvető tevékenység körül egy változatosabb profilú ötletműhely szerveződött.

A tagok széleskörű érdeklődésére való tekintettel két munkacsoportra osztottuk fel a bizottságot: a szerkesztőségre és az előadás-szervező csapatra, emellett főszerkesztőt és egy, az egész bizottság működését koordináló vezetőt is választottunk. A csapatban főként fiatalabb, az intézményi életbe frissen belefolyó kollégisták dolgoznak együtt, ez kiegészül egy tapasztaltabb vonallal is.

Működési irányelveink továbbra is inkább kínálati alapon alakultak: arra helyeztük a hangsúlyt, hogy mit akarunk a kollégium szakmai életéből a világnak megmutatni, és ezt milyen formában, mely kommunikációs felületeken érdemes megtennünk. Tartottuk magunkat a félév elején tett célkitűzéshez: heti egy cikk megjelentetése, illetve heti rendszerességű szerkesztőségi ülések, amelyek során az operatív pontok mellett nagy hangsúlyt kaptak az új ötletek és a stratégiai átgondolások.

Fontosnak tartottuk a kollégium bevonását a tartalom-generálásba. Az SZMT-vel együttműködve kurzusfelelősöket jelöltünk ki, akik arra bátorították a kurzustagokat, hogy a kurzuson felmerült releváns és számukra megfogó témákról írjanak a Szexi blogra. Bár egyelőre ilyen formában nem születtek cikkek, reméljük, hogy ez a lehetőség hosszabb távon beépül a gondolkodásba.

A kolin belüli arculatra figyelve a Babasarkot szerkesztőségi sarokká alakítottuk, rózsaszínen virító Szexi Közgazdaságtan logóval és írógéppel. Nyitottunk egy gmail threadet a közös levelezőlistán, hogy a kollégisták mindig értesüljenek a frissen megjelent cikkekről és azok online terjesztésében is részt vegyenek. A Voszk hírlevélbe is bekerült egy cikkajánló.

Felmerült az igény, hogy álljunk minél profibban a cikkíráshoz, ezért a G7 blog közreműködésével stílusiskolát tartottunk a tagoknak. A tudatosabb online marketing jegyében kipróbáltuk a fizetett Facebook-hirdetéseket. A gyors információ-áramláshoz szokott, Youtube-korszakban szocializálódott médiafogyasztók elérésére a legjobb eszköznek a videókat látjuk, ezért két projektet is indítottunk: rövid, egy-egy cikk tartalmát összefoglaló, figyelemfelkeltő, illetve hosszabb, önmagukban is tartalmat hordozó videókkal kísérleteztünk. Szeretnénk, hogy ez a jövőben nagyobb teret nyerjen, erre érdemes lehet további erőforrásokat áldozni (tanfolyam, profi szerkesztőprogramok, hangfelvétel stb.).

A honlap stílusát és szerkezetét is újra gondoltuk. Ennek legérdekesebb eleme talán az új tartalmi kategorizálás, ami még bevezetés alatt van. Heuréka, mesterkurzus, ropogós, alsóház, egzotik és ars poetica címkék alatt fognak ezentúl megjelenni a cikkek.

A külvilág felé is nyíltak új csatornák. Néhány kollégista cikkben számolt be a Budapest Economic Forumon szerzett élményeiről. A Neumann- és később Nobel-díjas Richard Thaler munkásságáról és a Rajk vele való kapcsolatáról a Szexit is érintve adtunk interjút a Tilos Rádiónak, akiktől azóta újabb meghívást kaptunk. Nagyobb volumenű előadásokat végül nem tartottunk, de ötletek bőven voltak, így a következő félévre vár ezek megvalósítása. Egy kötetlenebb, kollégiumon belüli teaházra elhívtuk Major Klára makroközgazdászt, őt magáról a tudományterületről és aktuális makrogazdasági kérdésekről kérdeztük.