„Előadások a kollégiumban” változatai közötti eltérés

Innen: Rajk László Szakkollégium
(Új oldal, tartalma: „Vannak dolgok, amellyekkel a kollégiumban sohasem vagyunk elégedettek. A kollégisták nem foglalkoznak a poszkosokkal a téli táborban, nem mosogatnak el maguk utá…”)
 
 
1. sor: 1. sor:
Vannak dolgok, amellyekkel a kollégiumban sohasem vagyunk elégedettek. A kollégisták nem foglalkoznak a poszkosokkal a téli táborban, nem mosogatnak el maguk után így gyakorlatilag biológiai fegyvereket tenyésztenek a konyhákban, szemetet hagynak bármilyen program után legyen az teaház, DB vagy buli egy közösségi területen.  
+
Vannak dolgok, amellyekkel a kollégiumban sohasem vagyunk elégedettek. A kollégisták nem foglalkoznak a poszkosokkal a téli táborban, nem mosogatnak el maguk után így gyakorlatilag biológiai fegyvereket tenyésztenek a konyhákban, szemetet hagynak bármilyen program után legyen az teaház, [[DB]] vagy buli egy közösségi területen.  
 
Ilyenek dolgok az előadások is. Egy félévben mindegy mennyi, milyen minőségű előadásunk van, valahogy az év vége felé mindig elégedetlenek vagyunk és olyan érzésünk támad, mintha, kevés ember ment volna el rájuk, kevés jó téma lett volna. Aztán utólag végiggondolva általában kiderül hogy ez nem így van.
 
Ilyenek dolgok az előadások is. Egy félévben mindegy mennyi, milyen minőségű előadásunk van, valahogy az év vége felé mindig elégedetlenek vagyunk és olyan érzésünk támad, mintha, kevés ember ment volna el rájuk, kevés jó téma lett volna. Aztán utólag végiggondolva általában kiderül hogy ez nem így van.
  

A lap jelenlegi, 2018. március 13., 04:05-kori változata

Vannak dolgok, amellyekkel a kollégiumban sohasem vagyunk elégedettek. A kollégisták nem foglalkoznak a poszkosokkal a téli táborban, nem mosogatnak el maguk után így gyakorlatilag biológiai fegyvereket tenyésztenek a konyhákban, szemetet hagynak bármilyen program után legyen az teaház, DB vagy buli egy közösségi területen. Ilyenek dolgok az előadások is. Egy félévben mindegy mennyi, milyen minőségű előadásunk van, valahogy az év vége felé mindig elégedetlenek vagyunk és olyan érzésünk támad, mintha, kevés ember ment volna el rájuk, kevés jó téma lett volna. Aztán utólag végiggondolva általában kiderül hogy ez nem így van.

Éves értékelések

2017

Például Varró László alakját sugárzó tekintetek kísérték a kiállítóban, Kőszegi Botondot megvette kilóra a kollégium, Kiss-Dobronyi Bence elkápráztatta a közönséget vizuális analitika előadásával. Gerendai Károly hiányzott a Tanácsadó Testület üléséről, viszont nem csináltunk nagy fesztivált az ügyből, eljött külön beszélgetni. Nagy MNB-s titkokba vontak be bennünket a Monetáris Politika Kerekasztal keretein belül ex-monetáris tanács tagok (Bihari Péter, Király Júlia, Karvalits Ferenc). Megtudhatta a publikum, milyen a feminizmus egyetlen (szerintük) igazi formája Ungár Pétertől és Kováts Esztertől. Csóti Henivel arról beszélgettünk, hogy a porosz helyett milyen módszereket alkalmaznak a Prezi Suliban a tanítók. Pogátsa Zoltán és Tóth István György a gazdagok megadóztatásáról vitatkoztak a 24.hu közvetítésében, a RajkTavaszon pedig Bereményi Géza Bereményi Gézát olvasott fel. Pfeffer és Thaler is nagyot alakított az MTA-n, mindkét előadás teltházas volt. Nyáron a CEC-et Michael Ignatieff nyitotta és Orbán Krisztián zárta. És ez csak a tavaszi félév volt. Ősszel Chikán Attila mesélt a core competencét jelentő témáról: a versenyképességről. Szalai Máté a kurdok függetlenségi kérdéséről, míg Nagy Sándor Gyula a katalán függetlenségi kérdésről. Kornai János visszatérő vendégként elhozta hozzánk a Látlelet című könyvének bemutatóját. Blockchain kerekasztal keretében Czeglédi Tamás, Csabai Csaba és Csabai István a technológia más területeken történő felhasználásáról diskurált. Volt szó a félévben az új olajról, azaz az adatról Pafka Szilárd, Göbölös-Szabó Julcsi és Békés Gábor tolmácsolásában. Király Júlia ősszel kétszer is tiszteletét tette a kollégiumban édesapja, Király István naplójának megjelenése kapcsán és eredetileg egy SZKTP-s előadás kapcsán is, amely A Nagy Pénzügyi Gazdasági Válság 70 percben és 5 képben címet viselte. Beszélgettünk Orbán Krisztiánnal a mai kollégium társadalomban betöltött szerepéről, Csáki Judittal pedig a színház és a politika kapcsolatát méltattuk. Tóth István Jánossal felkutattuk a korrupciógyanús közbeszerzéseket, Dudás Gergely pedig elmesélte az előfizetéses újság koncepcióját. Január már a vizsgákról és a téli táborról szólt, ahol szintén számos előadó jelent meg, de így egyedül Varga Zoltánt fogadtuk a Kiállító falai között.