Tehetség koncepció

Innen: Rajk László Szakkollégium

Az EFOP 3.6.3 VEKOP 16 2017 000017 azonosító számú projekt keretei között Ilyés Marci igazgató megbízást kapott a Corvinus Egyetem tehetség koncepciójának megalkotására. A szakmai elemzés 4 főbb tartalmi részre bomlik: (1) a BCE tehetség koncepciójának megalkotására a tehetséggondozással foglalkozó szakirodalom felhasználásának segítségével, (2) a BCE egyetemi tehetséggondozás diagnózisára, (3) a hazai és a nemzetközi kontextus felmérésére, (4) és végül a szervezeti implementáció részre, melyben konkrétumok szintjén készül javaslat egy átfogó tehetségprogram keretein belül a már meglévő tehetséggondozó intézmények integrálására. A program tervezett kifutása 2017 április 9.-e. A projekt további munkatársa Antal Bálint.

A tehetség koncepció kezdeti állása szerint 8 tehetségelemből épül fel:

  1. Alapképességek (különös tekintettel a matematikai-logikai, szövegértési, kommunikációs – beleértve az idegen nyelvi, illetve digitális képességekre) és az ehhez társuló teljesítmény magas szintje,
  2. Az analitikus, a kreatív és a gyakorlatias gondolkodás egyensúlya,
  3. Feladat-elkötelezettség, belső motiváció,
  4. Közösségi gondolkodás,
  5. Vezetői készségek, vállalkozói szemléletmód,
  6. Társadalomismeret és felelősség,
  7. Önismeret, önreflexió, személyiségfejlődésre történő törekvés,
  8. Morális - etikai dilemmák felvállalása

2018-ra a projekt második szakaszában a BCE tehetséggondozói formáinak felmérése és munkaanyagának elkészítése folyt, melybe egyetemi oktatókon és érintetteken kívül, szakkollégisták és hallgatók meglátásai és visszajelzései is becsatornázásra kerülnek.